Розділ патріотизм
Патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції і законів України про захист Вітчизни - є пріоритетним напрямком статутної діяльності ТСО України.
Ця задача реалізується як самостійний напрям за своїм змістом, формами і методами виховної роботи, так і в комплексі з виконанням інших завдань, як допризовна підготовка учнівської молоді, підготовка призовників до військової служби, освітня діяльність з підготовки робітничих кадрів масових технічних професій, розвиток технічних і прикладних видів спорту та інше. Патріотична спрямованість є серцевиною статутних завдань і всієї практичної діяльності ТСО України.
Правовою основою цієї діяльності - є положення Конституції і законів України з оборонних питань, де функція патріотичного виховання взагалі, зокрема військово-патріотичного виховання, визначається як складова частина підготовки громадян до захисту державної незалежності і суверенітету України.
Головний Зміст, принципи, напрями, форми и методи патріотичного виховання візначає "Концепція допрізовної подготовки и військово-патріотичного виховання молоді" , схвалена Указом Президента України 25.10.2002 р. № 948/2002.
Головний зміст, принципи, напрямки, форми і методи патріотичного виховання визначає "Концепція допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді" , схвалена Указом Президента України 25.10.2002 р № 948 / 2002.
Виходячи з вимог законодавчих та нормативно-правових актів України, комітети і організації Товариства використовують багатий досвід і різноманітний арсенал форм і методів військово-патріотичної роботи для формування у молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , для формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до військової служби і захисту Вітчизни, на практичне оволодіння знаннями з військово-технічних спеціальностей, досягнення відповідного рівня фізичної та морально-психологічної підготовки.
В патріотичній роботі з молоддю організації Товариства широко використовують як традиційні форми і методи, так і ті які народжує сучасне життя. При цьому враховуються регіональні умови, традиції населення і т.п ..
Серед них можна назвати такі:
- Місячники оборонно-масової роботи, присвячені Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні, річниці Збройних Сил України, інших знаменних дат в історії оборонного Товариства. Так, в місячнику в честь Великої Перемоги в 2007 р взяли участь 12865 організацій, які провели 16223 масових заходів за участю 1 млн. 243 тис. Чоловік.
- Участь організацій Товариства в таких всеукраїнських акціях, як «Ветерани - молодь - майбутнє», «Пам'ятаємо минуле заради майбутнього» і т.п ..
- Автопробіги місцями бойової слави, екскурсії в музеї;
- Військово-патріотичні ігри і спартакіади типу "А-нумо, хлопці", "Козацькі забави" і т.д.;
- Гуманітарна підготовка з курсантами навчальних закладів та ДПЮ в школах;
- Заняття в Клубах "Майбутній воїн», «Козачата», «Пластуни», «Юний моряк, десантник» і т.д.;
- Тематичні вечори, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни, ВС і ТСО України.