Завдання суспільства
Основна мета Товариства - сприяння обороні України і підготовка своїх членів до роботи і захисту Вітчизни.
Основні завдання та напрямки діяльності оборонного Товариства визначені в Статуті ТСО України:
- патріотичне виховання членів оборонного Товариства, пропаганда серед населення Конституції і законів України про захист Вітчизни;
- участь у підготовці фахівців для Збройних Сил, інших військових формувань України і кадрів масових технічних професій для народного господарства;
- розвиток спортивно-технічних, прикладних та авіаційних видів спорту
Обласна організація ТСО України будується за виробничо-територіальним принципом.
Організаційну основу складають первинні організації, які об'єднуються в районні, міські та міжрайонні організації.
Для виконання статутних завдань Товариство у встановленому законом порядку:
- спільно з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями проводить виховання членів Товариства в дусі патріотизму, готовності до захисту Батьківщини і праці;
- бере участь в підготовці фахівців для Збройних Сил і кадрів масових технічних професій;
- сприяє розвитку технічних і прикладних видів спорту;
- створює і вдосконалює навчально-матеріальну і спортивну базу (тири, аеродроми, мотодроми та інше);
- здійснює необхідну господарську, комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи.
В обласній організації створені і функціонують:
- 6 автомобільних і технічних шкіл;
- 1 радіотехнічна школа;
- 17 районних і міських спортивно-технічних клубів;
Для виконання статутної діяльності обласна організація ТСО України має: більше ніж 120 оснащених кабінетів і лабораторій для проведення практичних занять, 120 комп'ютерів, більше 270 одиниць автомобільної техніки, 15 автодромів.
В області щорічно готується більше 6 000 спеціалістів для Збройних Сил і народного господарства України по 15 ліцензованими спеціальностями.
Пріоритетними напрямками практичної діяльності організацій ТСО України всіх рівнів в даний час і перспективу вважається щорічне підвищення обсягів підготовки, фахівців, розширення географії та спектра професій, які користуються попитом у кожному регіоні.
Подальший розвиток інноваційної діяльності, використання при навчанні комп'ютерної техніки і мультимедійних систем, автоматизованого обладнання і наочної агітації дає можливість ефективно і в короткі терміни опанувати правилами дорожнього руху і готувати висококваліфікованих водіїв і фахівців інших спеціальностей.